Dagsprogram Spöklovet

Skogstomtebyn

10.00 Spöklov i Skogstomtebyn
10.30 Spöklov i Skogstomtebyn 
11.00 Spöklov i Skogstomtebyn 

Under dagen pågår också Häxans FELODIFESTIVAL där sagofigurerna tävlar med sina låtar. Du kommer vara domaren och kan rösta fram din favoritlåt. Håll utkik efter BIDRAGEN i dagsprogrammet. 

Trollriket

10.45 Äventyr i Trollskogen
11.30 Trädtrollens disco
12.30 Trollkungens kluriga plan TROLLKUNGENS BIDRAG
13.30 Trollkungens kluriga plan TROLLKUNGENS BIDRAG
14.00 Äventyr i Trollskogen 
14.40 Trolldrottningens återkomst TROLLDROTTNINGENS BIDRAG 
15.15 Trolldrottningens återkomst TROLLDROTTNINGENS BIDRAG 

Vi reserverar oss för eventuella förändringar i dagsprogramet !

Sagotorget

10.30 Träffa Häxan och busmössen
11.00 Busmus-bus & Dubbeltrubbel BUSMÖSSENS BIDRAG
11.35 Häxan hälsar välkommen 
12.00 Busmus-bus & Dubbeltrubbel BUSMÖSSENS BIDRAG
12.30 Trolltyg på gång 
13.00 Trolleri & magi med häxor och féer HÄXAN OCH SAGOFÉNS BIDRAG
13.30
Trolleri & magi med häxor och féer HÄXAN OCH SAGOFÉNS BIDRAG
14.30 Kvastrace på Sagotorget  
15.00 Jättetomtekraften 
15.35 Spöklovsdisco på Sagotorget 
15.50 Felodimestivalens vinnare & Spöklovsfinal 

Vi reserverar oss för eventuella förändringar i dagsprogramet !

Drakland & Naturias trädgård

10.15 Dagens första matning av drakbebisen Eldar 
10.45 Dansa drakdans 
11.15 Drakträning med lavadraken Kaldera 
12.00 Äventyret ”En lek med elden” ALVEN & HULDRANS BIDRAG 
12.45 Drakträning med lavadraken Kaldera 
13.30 Äventyret ”En lek med elden” ALVEN 
&  HULDRANS BIDRAG 
14.00 Dansa drakdans 
14.30 Den stora striden (Naturias Trädgård) 
14.50 Matning av drakbebisen Eldar 
15.15 Den sista striden (Naturias Trädgård) 
15.25 naturias vandring 
&  uttåg mot Sagolandet 

Vi reserverar oss för eventuella förändringar i dagsprogramet !


Skugglandet & Huldrans glänta

10.30 Grymvättarna flyger igen 
11.00 Huldran &  Grymvättarna HULDRAN & GRYMVÄTTARNAS BIDRAG 
11.30 Lyktgubben & vampyria hälsar på LYKTGUBBEN &  VAMPYRIAS BIDRAG 
12.00 Grymvättarna flyger och härjar 
12.30 Huldran & Grymvättarna HULDRAN & GRYMVÄTTARNAS BIDRAG
13.00 Lyktgubben & vampyria hälsar på LYKTGUBBEN &  VAMPYRIAS BIDRAG 
13.30 Kampen mot Skuggvittran 
14.00 
Grymvättarna flyger och härjar 
14.50 
Kampen mot Skuggvittran 


Vi reserverar oss för eventuella förändringar i dagsprogramet !